Prach

Asi každý z nás důvěrně zná prach. Ráno ho setřeme a odpoledne bychom mohli znova. Je součástí našich životů a střetáváme se s ním všude. A nikdy se ho úplně nezbavíme.

Částečky prachu a jiných nečistot se do naších domovů dostavějí zejména větráním. Za normálních okolností nemá na naše zdraví žádné vplyvy.

Jenže v dnešní době, kdy se přemnožili alergie, dokáže prach způsobit různé alergické reakce. Navíc prach v domácnosti tvoří základ výživy pro roztoče a plísně.

Prach dokážeme zredukovat tým, že nebudeme otevírat okna. Jenže když nebudeme otevírat okna, začne nám v prostore stoupat vlhkost a oxid uhličitý. Tahle kombinace nezní lákavě, a proto se většina lidí uspokojí radši s prachem.

Jak se dá teda zbavit prachu? Přece jen jestvuje možnost jako efektivně zredukovat prach, a přitom mít doma čerstvý a čistý vzduch. Systém ředěného větrání Prana přivádí do místnosti čerstvý vzduch, který projde nejprve přes filtr, kde se zachytí všechny nečistoty včetně prachu. Až poté vpustí čistý vzduch do místnosti.

Filtr, který zachycuje nečistoty a neustálá výměna vzduchu snižuje mnoho bakterii, plísní a jiných škodlivin ze vzduchu.

Taky odvádí zápachy i snižuje vlhkost a tím zajišťuje celkovou rovnováhu a vyvážený klimat.

S rekuperační jednotkou Prana můžete v zimě větrat bez ztráty tepla, díky její schopnosti recyklace tepla. Dokáže to tak, že teplým vzduchem, který odvádí otepluje ten studený z venku.

Tímhle způsobem se Vám vrátí až 93% tepla které bylo odvedené z místnosti.